Asansör Montaj Firması

Asansör montaj firması,  kabinde bulunan yan duvarları, ekipmanlar ve tavanını doğru şekilde montajlamaktadır. Ayrıca regülator ve halat ile olan kısmını montajlama işlemi yapmaktadır. Asansörler, günümüzde asansör montaj firması tarafından montajı yapılarak gerçekleşir.

 

Asansör Montaj Firması Ankara

Asansörler eskiden tamamen lüks olarak görünürdü. Ancak günümüze gelindiğine bu görünüm lüks olmaktan çıkıp ihtiyaca dönüştü. Bu ihtiyaç sayesinde insanlar günlük hayatında daha kolay hareket etmektedir. Bu ihtiyaç neticesinde artık apartmanlarda veya iş yerlerinde asansör kullanımı zorunlu olmuştur. Bunun nedeni yüksek katlarda oturabilecek kişilerin 10 kat yukarı çıkmasını ve zorlaştırılmasını engellemektir. Bu zorunluluk belirli kattaki binalara getirilmiştir. Asansörlerin ihtiyaç haline dönüşmesiyle birlikte asansör montaj firması arayışı son yıllarda artmıştır. Asansör montaj firması için neredeyse her yerde bulabileceğiniz çeşitli iletişim numaraları bulunmaktadır. İhtiyacın artması ile birlikte asansörlerin modellerinde değişiklikler meydana gelmiştir. İnsanlar hangi asansörü kullanacağına karar vermek için çeşitli arayışlara girmektedir. Hastanelerde, binalarda veya engelliler için tasarlanan asansörler gibi birçok kategoride asansörler mevcuttur. Özellikle hastanelerde kullanılan sedye asansörleri bu duruma örnektir. Hastanelerde bulunan sedye asansörleri gerek sedyeli hastaları taşımak adına gerekse onlarca kişiyi aynı anda taşımak adına kullanılmaktadır. Sedye asansörlerinin aynı anda alabileceği yük miktarı 2000 kilodur. 2000 kilo ile hastanedeki tüm acil durumları aynı anda kontrol edilebilmektedir. Özellikle hastanelerde asansör konusu çok önemlidir. Diğer bir asansör çeşidi ise apartmanlarda kullanılan asansörlerdir. Apartmanlarda kullanılan asansörlerde ağırlık kaldırabilecek yük miktarı genelde 500 kiloyu aşmaz. Bu kilo üzerinde asansöre binildiği takdirde asansör içinde bulunan ağırlık algılayıcı mekanizması çalışmaktadır. Bu mekanizma sayesinde asansöre binen fazla yük miktarı konusunda uyarıda bulunulur. Böylece oluşacak herhangi bir kaza, can ve mal kaybı önlenmiş olur. Bir diğer asansör çeşidi ise engelli asansörleridir. Engelli asansörleri için genelde asansör içerisinde bulunan butonlar aşağı seviyelerde bulunmaktadır. Tekerlekli sandalye ile binen engelli bireylerin kollarının yetişmemesini engellemek amacıyla buton aşağı seviyelerde konur. Ayrıca engelliler için merdiven asansörleri bulunmaktadır. Merdiven asansörleri genellikle evlerin girişinde yer alır. Bununla birlikte platform asansörleri alışveriş merkezleri veya hastanelerde bulunmaktadır.

Asansör Bakım Firması

Günümüzde asansöre binmek ne kadar hayatı kolaylaştırsa da bunun için önlem almak oldukça önemlidir. Asansörlerin aylık olarak yapılmayan bakımların neticesinde ortaya istenmeyen durumlar çıkabilmektedir. İstenmeyen durumların ortaya çıkmasını engellemek için her ay 1 kere asansörlerin bakımının yapılması zorunludur. Özellikle hastanelerde düzenli olarak sürekli asansörlerin bakımlarının yapılması şarttır. Asansörlerin bakımlarının yapılmadığı tespit edildiği takdirde sahibi gerekli yaptırımlara maruz bırakılır. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına bakım yapılması gerekir. Ayrıca bakım yaptıracağını firmayı iyice araştırarak daha önce yapmış olduğu bakımları ve deneyimli bir ekibe sahip olup olmadığını araştırmanız gerekebilir. Asansörünüzün modeli ile ilgili bilgi sahibi ve deneyimli kişiler ile çalışarak asansörün bakımını yaptırabilirsiniz.