Makine dairesiz asansör modelleri, üretilmeye başladığı ilk günden bu yana pek çok farklı alanda sıklıkla tercih edilen asansörler arasında kendine yer bulmaktadır. Bu tarz asansörlerde tahrik motoru kabin üzerine ya da asansör boşluğuna yerleştirilebilmektedir. Dolayısıyla ekstradan makine dairesine de ihtiyaç duyulmamaktadır. Daha önceki dönemlerde kullanılmakta olan klasik tarzdaki asansör modellerinde asansörün çalışabilmesi adına son katın üzerine makine dairesi eklenmesi gerekiyordu. Makine dairesinin işlemesi ile beraber de dişliler aracılığı ile mekanik enerjinin ortaya çıkması sağlanmaktaydı. Lakin günümüzde gerek estetik anlamda güzel bir görüntünün ortaya çıkmasını engellemesi gerekse her yapıda makine dairesine yer bulmanın zor olmasından dolayı bu tarz asansörlerin kullanılması pek de mümkün bir hale gelmiyor.

Makine Dairesiz Asansör Ankara

Hazırlanılan makine dairesiz asansör  ankara çeşitleri oldukça hassas çalışmakta olan kapalı bir sisteme sahiptir. Böylelikle çalışması esnasında kullanıcılarına oldukça ciddi anlamda rahatlık sağlamaktadır. Aynı zamanda bu tarzdaki asansörler durma ve hareket etme konusunda da son derece istikrarlı bir yapıya sahiptir. Diğer motor sistemlerine oranla katlarda yer alan durakların ayarlanması son derece kolay bir hale gelmekte ve duruşlardaki hassaslık çok daha iyi düzeylerde olmaktadır. Makine dairesiz asansörlerde dişli sistemi yoktur ve mıknatıs sistemi ile çalışma sağlanmaktadır. Çok hızlı bir şekilde hareket etmekte olan mıknatıslar sayesinde ortaya çıkan enerji ile beraber ciddi anlamda enerji tasarrufu ortaya çıkabilmektedir.

Aynı zamanda makine dairesiz asansör modellerinde dişli sistemi bulunmamaktadır. Böylece halat ve kasnak aşınmaları da en az düzeylere indirilmiş olmaktadır. Uzun süreler boyunca herhangi bir sorun olmadan kullanılmasına imkan tanımakta olan bu asansörler, www.ankaraasansor.net tarafından istenilen her türlü yapı için rahatlıkla montaj yapılabilmektedir. Bu tarz asansörler ile alakalı öncelikli olarak dikkat edilen konulardan bir tanesi fren yapısı olmaktadır. Motora bağlı olan elektromekanik frenler yardımı ile asansörün durması sağlanmaktadır. Var olan bu fen sistemleri ise oldukça sessiz ve ağır şekilde hareket etmektedir. Hızlı duruş ve kalkışlara neden olmadığı için son derece güvenli olarak istenildiği gibi kullanılabilirler.