Özürlü asansörü, engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için dizayn edilmiş özel olarak üretilen asansör ürünleridir. Özürlü asansörü çeşitleri özellikle de son zamanlarda pek çok farklı kişi tarafından hakkında araştırma yapılmakta olan konulardan biri olarak biliniyor. Normalde bilineceği üzere asansörler insanların hayatlarını ciddi anlamda kolaylaştırmakta olan sistemlerden bir tanesidir. İnsanlar gerek kendilerini gerekse yüklerini taşıyabilmek adına birbirinden farklı asansör modellerini inceleyerek aralarından seçimlerini yapıyorlar. Şimdilerde ise artık sağlık problemi yaşamakta olan kişiler için de özel asansörler hazırlanıyor. Çünkü klasik tarzdaki asansörler sağlıklı insanlar için oldukça ciddi anlamda kolaylıklar sağlarken çeşitli sorunları olan kişiler içinse bu asansörleri kullanmak oldukça ciddi anlamda zor bir hale gelmiş oluyor. Onların bu konuda yaşayabilecekleri sorunları gidermek için ise özel asansörler tasarlanarak kullanıma sunuluyor.

Özürlü Asansörü Ankara

Bilindik tarzdaki asansör modellerinin aksine özürlü asansör çeşitlerinde temel amaç kullanım kolaylığının ortaya koyulmasını sağlamak olmaktadır. Söz konusu bu tarzdaki asansörler olduğu zaman öncelikli olarak ortaya koyulan modellerin başında koltuklu merdiven asansörleri gelmektedir. Bu asansörler özel olarak tasarlanmakta ve binecek kişilerin sorunsuz şekilde istediği yere ulaşmasını sağlamaktadır. Evlerin içerisinde rahatlıkla kullanılabilecek özürlü asansörlerden biri ise dönüşlü koltuklu olan merdiven asansörleridir.

Özürlü asansörü çeşitlerimizin en çok tercih edilen türlerinden biri ev asansörleridir. Engelli bir bireyin yaşadığı çok katlı evler için uygun olan bu asansör ile, tekerlekli sandalye ile kolayca günlük işlerinizi halledebilirsiniz. Ev asansörleri makine dairesi ya da kuyu gibi ihtiyaçlara gereksinim duymaz. Kendi taşıcı üniteleri ile hizmet verir. Bu yenilikçi sistem sayesinde, ihtiyaç duyulan her eve kolayca kurulabilir. Yenilikçi ve son teknoloji sistemi ile uzun yıllar kullanabileceğiniz ve hayatınızı kolaylaştıracak bu ürün hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kısa süre içinde gerekli tüm bilgileri sizinle paylaşıyor olacağız.

Koltuklu Merdiven Asansörü

Merdivenlerden kişilerin herhangi bir sorun olmadan çıkabilmesini sağlayan Koltuklu Merdiven Asansörü ürünlerinin de yine özel olarak hazırlanması gerekmektedir. İç ve dış mekanlarda sorunsuzca kullanılacak bir asansör seçmek isteyenlerin ise tercihleri ağırlıklı olarak dikey kuyusuz tarzdaki asansörler oluyor. Apartmanda asansör için boşluk olmayan ya da binadaki kişileri etkilemeden asansör kullanmak isteyen kişiler bu asansör ile aradığı sonucu oldukça kolay bir şekilde elde etmiş olacaklardır.

Dönüşlü koltuklu merdiven asansörü

Koltuklu merdiven asansörünün bir diğer türü ise dönüşlü koltuklu merdiven asansörüdür. Evinizin yapısına uyum sağlayan bu asansör ile kolayca merdivenlerden yukarı çıkabilirsiniz. Aynı şekilde aşağı yönde de kullanabileceğiniz bu asansör ile konforlu bir hayata kavuşabilirsiniz. Engelli bireylerin hayatta yaşadığı zorluklar düşünüldüğünde bu yeni nesil teknoloji ile bir nebze de olsa hayatları kolaylaşacaktır.

Dikey kuyusuz özürlü asansörü

Bir diğer engelli asansörüdür. Bu asansör dış ve iç mekanda kullanılabilir. Taban kalınlığı düşük olduğu için iç mekanda da tercih edebileceğiniz bir asansör türüdür. Bu asansörü apartmanda oturan engelli bireyler için önermekteyiz. Evlerinden kolayca dış dünyaya ulaşabilirler. Merdivenleri inip çıkmanın neredeyse imkansız olduğu durumlarda, asansörü olmayan apartmanlar engelli bireyler ve aileleri için de bir kabusa dönüşür.

Bunun için apartmanın dışından montajı yapılabilen özürlü asansörleri ile kolayca ulaşım sağlanabilir. Apartman sakinlerinin asansör yaptırmak istememesi ya da apartmanda asansör yapılabilecek bir asansör boşluğunun bulunmaması durumların da ise çözüm sağlar. Evin balkonundan ya da uygun bir kısmından tekerlekli sandalye ile engelli kişi istediği zaman aşağı inip çıkabilir.

Günümüzün gelişen teknolojisi ile beraber artık özürlü asansörü konusunda oldukça ciddi anlamda çalışmalar yapılmaya başlanmış durumda. Birbirinden farklı alternatiflerin ortaya çıkmaya başlaması ile beraber ise pek çok kişi doğru asansörleri bulma konusunda ciddi anlamda sorunlar yaşıyorlar. Onların bu konudaki isteklerinin yerine getirilmesi ve en iyi sonuçların elde edilmesi adına ise şimdilerde devreye www.ankaraasansor.net giriyor. Alanında deneyimli uzmanlar tarafından yapılacak olan çalışmalar neticesinde en uygun özürlü asansörlerinin belirlenmesi ile beraber insanların yaşamları çok daha iyi şekilde kolaylaştırılmış olacaktır.