Yemek Asansörü Ankara Hakkında

Komik bir isme sahip, ancak ingilizcede kukla garson anlamına gelen yemek asansörü ankara tarihteki çok önemli bir buluşu temsil ediyor ve evler ve iş yerlerinde uygun zaman çizelgesinde kritik bir rol oynuyor. Bu basit ama önemli buluş, katlar arasında güvenli ve etkili bir şekilde hareket ederek evinizin veya iş yerinizin yemek servisini geliştirmek için tasarlanmıştır. İsterseniz geçmişe bir göz atın ve şimdiki kökenleri izleyin.

Yemek Asansörü Ankara Tarihi

Yemek asansörü terimi ilk önce amacı katlar arasında nesneleri taşımak olan küçük bir yük asansörü veya servis asansörü tanımlamak için kullanılırdı. Kusursuz bir ev veya işletmede çalışan birçok personelin bulunduğu, büyük evlerin katları arasında yiyecek ve diğer nesneleri taşıdığı söylenirdi. “Dumbwaiter” görülmedi ya da duyulmadı ve bu nedenle terimi doğdu.

Günümüzde ticari mutfaklarda, restoranlarda, otellerde, bakımevlerinde, okullarda ve özel evlerde yemek asansörleri görebilirsiniz. Yemekleri, kirli bulaşıkları, çamaşırları vb. Bodrum katından üst ve orta katlara taşımak için kullanılır. İlk müteahhit, 1880’lerin sonlarına kadar ABD’de, ilk servis tepsisinde ve daha önce 1880’lerin sonlarına kadar ana servis yöntemi olarak kullanılan Lazy Susans’ta yapılan iyileştirmelerle ortaya çıktı. George W. Cannon ilk mekanik asansörü icat etti ve buluşu benzersiz bir fren sistemi ile patentledi.

Yemek Asansörü Modelleri

Kişi kapasitesinin yanı sıra Yemek Asansörü modelleri hızlarına göre değişim göstermektedir. 0,63 m/s hızdan başlayan bu asansörlerin hızları 2,5 m/s hıza kadar artış göstermektedir. Yapılmakta olan tasarım işlemleri sayesinde de asansörlerin kullanımı da değişim göstermektedir. İnsanların bu aşamada yapmaları gereken en önemli şeylerden biri de isteklerini tam olarak bilmek olmalıdır. Böylelikle yapılacak olan seçim ile beraber isteklerin yerine getirilmesi çok daha kolay meydana gelir. Daha öncesinde Cam Kapılı İnsan Asansörü konusunda net bilgisi olmayan kişilerin ise dikkatlice araştırma yapmaları önemlidir.

Bugünün asansörleri, kendilerine bağlı interkom sistemlerine sahip olabilir, böylece çeşitli katlardaki insanlar asansörle iletişim kurabilir. Bugünün modelleri, odanın geri kalanının iç tasarımına uyum sağlamak için çık ve göz kamaştırıcı olarak üretilir.

Şık kulüplerden ve barlardan, şık restoranlara ve birinci sınıf kuruluşlara kadar, servis asansörleri her yerde kullanılıyorlar. Anıl Asansör, nihai sonucun tam olarak istediğiniz gibi olmasını sağlamak için sizinle birlikte standart veya özel tasarımlar üzerinde çalışacaktır. Geleneksel açılan kapılar veya sürgülü kapılar olabilir. Servis asansörü ünitenizi bir şarap rafıyla eşleştirin. Paslanmaz çelik, dövme demir, boyalı ahşap  çeşitleri de vardır.

Yemek asansörü, asansör bakımı ve arıza teşhisi ve asansör servisi için bizimle https://www.anilasansor.com üzerinden iletişim kurabilirsiniz.